“Emeğin ve alınterinin sembolü…”

KALEM Farkıyla...

“Emeğin ve alınterinin sembolü…”

“Emeğin ve alınterinin sembolü…”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü hasebiyle ortak bir mesaj yayımladı. Mesajda, “Emeğin ve alın terinin sembolü çiftçilerimizin günü kutlu olsun” ifadeleri kullanıldı.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Dünya Çiftçiler Günü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı. Mesajda şu ifadeler kullanıldı: “Üretim demek, gelecek ve refah demektir. Üretim demek, bir toplum için bağımsızlık demektir. Salgın süreci üretimin, tarımın ve gıdanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Son olarak yaşanan Rusya-Ukrayna savaşı ile birlikte özellikle tarım ürünlerinin arzı ve tedariki tüm ülkelerin en önemli gündem maddeleri arasında. Ülkemiz gıda ve tarım alanında dünyada eşi benzeri görülmemiş bereketli topraklara sahip. Üreticilerimizin emekleri, devletimizin sağladığı destekler ile birlikte tarım alanında önemli aşamalar kaydedildi. Son olarak da 13 Mayıs itibarıyla şehrimizde ayçiçeği ve kanola için üreticilerimize yaklaşık 22 milyon destek yapılacak. Çanakkale’mizde açılışını yaptığımız köprümüz ile birlikte faaliyete başlayacak Gıda OSB’miz, Çanakkaleli çiftçilerimizin ürünlerinin pazarlanması ve markalaşması açısından büyük bir öneme sahip. Bu düşüncelerle başta Çanakkaleli çiftçilerimiz olmak üzere, emeği, alın terini ve sevgiyi toprakla buluşturan tüm çiftçilerimizin ve tarım çalışanlarımızın Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyoruz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST