“Empati kurabilmemiz için oldukça anlamlı”

KALEM Farkıyla...

“Empati kurabilmemiz için oldukça anlamlı”

“Empati kurabilmemiz için oldukça anlamlı”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü’nde yayınladığı mesajında, “Bu gün, yaşamı algıladığımız en önemli unsurlardan olan görme yetisini kaybeden bireyleri anlamamız, empati kurabilmemiz için oldukça anlamlıdır” dedi.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü’nde açıklamada bulundu. Başkan Gökhan mesajında şu ifadeleri kullandı “Bilinçlenmek ve farkındalık oluşturmak için belirlenen özel günlerin en anlamlılarından biri de 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü’dür. 20. yüzyılın başlarında geçirdiği bir kaza ile gözleri artık görmez hale gelen bir fotoğrafçının günlük yaşantı içerisinde daha fark edilebilir olmak amacıyla beyaz baston kullanması ile sembolleşen bu gün, yaşamı algıladığımız en önemli unsurlardan olan görme yetisini kaybeden bireyleri anlamamız, empati kurabilmemiz için oldukça anlamlıdır. Öte yandan, renkleri, şekilleri kısaca dünyayı görmeden yaşamak zorunda olmanın yanı sıra, bu eksiklikten dolayı çeşitli sorunlarla karşılaşan engelli bireylerimizi fark etmek, sorunlarını çözmek ve destek olmak hepimizin vicdani sorumluluklarından biridir. Bu doğrultuda duyarlılığı yüksek hemşerilerimiz ile birlikte Barış Kenti Çanakkale’de tüm engelli bireylerimizin her zaman yanında olduğumuzun altını bir kez daha çiziyor, hepsine sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST