Empati maçında dostluk kazandı

KALEM Farkıyla...

Empati maçında dostluk kazandı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında 6 Nokta Körler Futbol Kulübü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü personeli, farkındalık yaratmak adına düzenlenen futbol maçında karşı karşıya geldi. Düzenlenen empati maçında dostluk kazandı.

Birçok spor branşında mücadele eden Çanakkale 6 Nokta Körler Kulübü, yeni kurulan futbol takımıyla ilk maçına “farkındalık” yaratmak için çıktı. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, 6 Nokta Körler Futbol Kulübü’nün görme engelli futbolcuları ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü personeli, Çanakkale 18 Mart Stadyumu arkasındaki sentetik çim sahada karşı karşıya geldi. Maçtan önce konuşma yapan Gençlik Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp; “Arkadaşlar farkındalık yaratmak adına bize maç teklifinde bulundular. Rakibimiz çok güçlü olduğu için personelimizin içerisindeki sportif eğitim uzmanlarını seçtik. İlginç bir maç olacak” dedi. Çanakkale 6 Nokta Körler Kulübü Başkanı Hayrettin Karabıyık ise bundan sonraki niyetlerinin her ay bir kurumla maç yapmak olduğunu söyledi. Her iki takım oyuncuları da görmelerini mümkün kılmayan siyah bantları gözlerine geçirerek sahaya çıktı. Karşılaşmanın başlama vuruşu Gençlik Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp tarafından yapıldı. Zilli top ile oynanan karşılaşma kıran kırana geçti. Çanakkale 6 Nokta Körler Kulübü, oynadığı baskılı futbola rağmen golü bulamadı. Gerçekleştirilen empati maçında dostluk kazandı ve karşılaşma 0-0 sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST