“Enerjimiz Yarınlara” çocuklarla buluştu

KALEM Farkıyla...

“Enerjimiz Yarınlara” çocuklarla buluştu

“Enerjimiz Yarınlara” çocuklarla buluştu

Aksa “Enerjimiz Yarınlara” projesi Balıkesir ve Çanakkale ile yoluna devam ediyor.

Aksa grup şirketlerinin Mart ayında başlattığı “Enerjimiz Yarınlara”kurumsal sosyal sorumluluk projesinin yedinci ve sekizinci etabı Balıkesir ve Çanakkale illerinde gerçekleşti. Balıkesir’in Çamdibi Köyü’ndeki Çamdibi Ortaokulu ile Çanakkale Merkez’deki Kumkale Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi, öğrencilere enerji konusunda kapsamlı bir eğitim verdi. Enerjimiz Yarınlara projesi ile yı lsonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda 2 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.Aksa markalı grup şirketleri,“Enerjimiz Yarınlara” ismiyle başlattıkları sosyal sorumluluk projesinin yedinci ve sekizinci etabını Balıkesir ve Çanakkale’de gerçekleştirdi. Projenin yedinci etabında 27 Mayıs Pazartesi günü Balıkesir Çamdibi Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa Enerjimiz Yarınlara ekipleri, 28 Mayıs Salı günü ise sekizinci durak olarak Çanakkale Merkez’deki Kumkale Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Her iki okulda da tüm 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine enerji eğitimi verilirken Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör çalışanlarından oluşan ekip, kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji üretimi, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, enerji okuryazarlığı ve temiz enerji kavramı gibi birçok konuda öğrencilere bilgi verdi.

ENERJİYE DAİR HER ŞEY
Kazancı Holding’in Aksa grup şirketleri, faaliyet alanlarını çocukların anlayabileceği basit bir dille anlatarak;enerjinin üretimi, kullanımı ve değerini kapsamlı bir şekilde aktarma fırsatı buldu. Eğitimlerde, doğalgazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, enerji kaynaklarından elektrik üretimine ve bilinçli elektrik kullanımına kadar birçok konu çocuklara göre bir dil ile anlatıldı. Ayrıca öğrenciler, Aksa markasına özel hazırlanan eğitici ve eğlendirici matematik oyunlarıyla keyifli bir gün geçirdi.Etkinlik sonunda öğrencilere;projeye özel olarak hazırlanan Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri,zeka oyunu ve sırt çantasından oluşan özel bir set hediye edildi.

YIL SONUNA KADAR 2 BİN ÖĞRENCİ
Kazancı Holding bünyesindeki Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketleri tarafından ortak yürütülen “Enerjimiz Yarınlara” projesiyle, grup şirketlerinden seçilen çalışanlar Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak, ilçe ve köylerdeki ortaokullarda enerji eğitimleri vermeye devam edecek. Bu proje ile yıl sonuna kadar 2 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST