Engelli gençler askerlik heyecanı yaşadı

KALEM Farkıyla...

Engelli gençler askerlik heyecanı yaşadı

Engelli gençler askerlik heyecanı yaşadı

Vali İlhami Aktaş, Engelliler Haftası dolayısı ile Boğaz ve Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen “Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni”ne katıldı.

Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı tarafından engelli gençler için, “Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni” düzenlendi. Engelli gençleri askerlik vazifesinin onurunu ve gururunu yaşayarak vatani görevlerini yapmak için Deniz Müzesi Komutanlığında düzenlenen Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni’ne; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, İl Emniyet Müdürü Celal Taşci, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman, protokol üyeleri, askeri ve mülki erkân, şehit aileleri, gaziler, engelli vatandaşları ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda 8 engelli asker adayı 1 günlük temsili askerlik uygulaması sonucunda yeminlerini ederek hayallerini gerçekleştirdi. Yemin töreninin ardından Dz.Mhf. Er Süleyman Kağan tarafından okunan şiirin sonrasında Dz. Mhf. Er Ferhat Cangir tarafından yemin eden engelli erler adına günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı. Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit tarafından yapılan konuşmanın sonrasında Vali İlhami Aktaş tarafından yemin eden engelli gençlere terhis belgeleri verildi. Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni, temsili askerlik uygulaması sonucunda yemin eden engelli gençlerin ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu konseri ile son buldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST