Er meydanında festival havası…

KALEM Farkıyla...

Er meydanında festival havası…

Er meydanında festival havası…

Her 19 Mayıs’ta Kepez’de düzenlenen yağlı pehlivan güreşleri, bu yıl da coşkuyla gerçekleştirildi. 52’ncisi düzenlenen Kepez Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşlerinde start, sabah erken saatlerde 100 metrelik Bayrak kortejinin 19 Mayıs Ahmet Taşçı Güreş Alanına gelmesiyle başladı.

Ardından ise alanı dolduran her yaştan çok sayıda güreşçi, hünerlerini yeşil çimlerde sergiledi. Kıran kırana süren mücadeleyi Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, güreş tutkunlarıyla birlikte ön saflarda takip etti. Akşam 18 sularına dek devam eden güreşlerin final müsabakasında Hüseyin Gümüşalan ile güreşen Orhan Okulu, rakibini zorlu bir mücadelenin ardından yenerek bir kez daha başpehlivan oldu. Okulu, son olarak 2019 yılında düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde de başpehlivan seçilmişti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST