Erdoğan’ı maden sahasını incelemeye davet etti

KALEM Farkıyla...

Erdoğan’ı maden sahasını incelemeye davet etti

Erdoğan’ı maden sahasını incelemeye davet etti

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı maden sahasını incelemeye davet etti.

Çanakkale Belediye Başkanı Kirazlı Köyü Balaban mevkiine gelerek son durum ile ilgili bilgi aldı. Ardından açıklamalarda bulunan Başkan Gökhan eylemin tamamen sivilleştiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alanı incelemeye davet etti. Başkan Su ve Vicdan Nöbet alanında şunları söyledi, “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çok etkilendiğini gördük. Her insan etkileniyor. Bu süreç devam ediyor. Burada geliyor insanlar, görüyorlar. Bu noktada nerede olduğumuzu, haklı olup olmadığımızı görüyorlar. Herkes hak vererek geri dönüyor. Burada biz 5’inde büyük bir çağrı yapmıştık. Yüksek bir katılım olmuştu. Şimdi münferit gelişler var. Araçlarla geliyorlar. Bazıları burada çadır kurup kalıyor. Bizim belediye olarak bir şeyimiz yok artık. Biz etkinliğimizi 5’inde yaptık. Onlarla ilgili de belki farklı bir alanda konuşlanmalarını sağlayacağız. Çanakkale’ye çok uzak bir alandayız şu anda. Eylem ve süreç devam edecek. Tamamen sivilleşti. Artık bireysel katılımlar oluyor ve amacına ulaşıyor. Çünkü dalga dalga büyüyor. Bu bakımdan başarıya ulaşacağına inanıyorum” dedi. Başkan Gökhan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da maden sahasına çağırarak, “Umarım Sayın Cumhurbaşkanımız da gelirse, görürse özellikle helikopterle tepeden görürse çok daha anlamlı olur. Çünkü bütün alanı görmüş olur. Sadece o alan değil o alanları etkileyen diğer alanları da görmüş olur. O zaman bize hak verecektir diye inanıyorum. Umarım gelir görür. Ondan sonra da bu konuda kararını verir” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST