Erenköy’de neler oluyor?

KALEM Farkıyla...

Erenköy’de neler oluyor?

Erenköy’de neler oluyor?

Çanakkale Mor Pati Derneği Erenköy’de köpeklerin sürekli olarak zehirlendiğini belirterek Muhtar Bülent Bayat’ı göreve davet etti. Dernekten yapılan açıklamada, bundan sonra zehirlenecek her köpekte kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi. Öte yandan Erenköy Muhtarı Bayat ise suçlamaları kabul etmeyerek köpeğe yüksek ihtimal araba çarpmış olabileceğini, konu ile ilgili adını vererek açıklama yapılmasından dolayı da suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Çanakkale Morpati Derneği Erenköy’de köpeklerin zehirlendiğini iddia ederek ölen Rıfkı isimli köpeğin fotoğrafını paylaştı. Erenköy Muhtarı Bülent Bayat’ı suçlayan dernek şu ifadeleri kullandı, “Erenköy Muhtarı Bülent Bayat, köyünde köy halkı tarafından yapılan köpek zehirlemelerini durdur. Fotoğrafta gördüğünüz Rıfkı artık yok… Yan taraftaki fotoğrafta belki can çekisirken canlı canlı gömüldü. Erenköy Muhtarı Bülent Bayat seni göreve çağırıyoruz. Köyünde yıllardır süre gelen köpek zehirlenmelerini durdur. Zira bundan sonra zehirlenen her köpekte kolluk kuvvetlerine görevi ihmalden Morpati Derneği olarak hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Senin görevin sadece köyündeki insanların ve para getirisi olan hayvanların refahını saglamak değil. Köyündeki kedi ve köpeklerinde sorumluluğu sende. Kamu kurumlarından, Çanakkale’de ki derneklerden Köyünde yaşayan hayvanseverlerden yardım alarak göreve başla zira bizim bir hayvanın daha zehirlendiğini duymaya tahammülümüz kalmadı. Affet bizi Rıfkı… Seni insan denen şeytandan koruyamadık”

AVUKATIM İLE GÖRÜŞECEĞİM
Öte yandan Erenköy Muhtarı Bülent Bayat ise suçlamaları reddetti. Bayat gazetemize yaptığı açıklamada, “Yalan yanlış haberler yapıyorlar. Sosyal medyada paylaşmışlar benim adımı vermişler. Avukatım ile görüşeceğim. Ben de şimdi onlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Sürekli köpek zehirlenmesi diye bir şey yok. O bayan İzmir yolunun kıyısında oturuyor. Köpekler bütün gün yolun ortasında. Ona ne olduğu belli değil. Bir tane köpek öldü. 3-4 tane ölse deriz tamam zehirlenmiş diye. Araba mı çarptı ne oldu belli değil. Kendisine de ifade ettik ama, ‘Benim hayvanımı canlı canlı gömdüler’ diyor. Bunlar yalan yanlış şeyler. Köpeğe büyük bir ihtimal araba vurdu. Yola 10 metrelik mesafede tarla içinde ölmüş hayvan. Komşular da orada muhtarlığa telefon açıyorlar. Bizim arkadaşlarımız da gidip üzerine toprak dökmüşler” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST