Erkek, “28 Mayıs’ta maç 0-0 başlayacak”

KALEM Farkıyla...

Erkek, “28 Mayıs’ta maç 0-0 başlayacak”

Erkek, “28 Mayıs’ta maç 0-0 başlayacak”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Erkek gazetecilere yaptığı açıklamada herkesi sandığa gitmeye çağırırken, “28 Mayıs’ta bir maça çıkacağız ve maç 0-0 başlayacak. Bütün vatandaşları geleceği ile ilgili karar vermek için sandığa giderek oy kullanmaya çağırıyorum” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, İl Başkanı Güler Koçer, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.


Erkek basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 14 Mayıs seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın halktan güven oyu alamadığını belirterek, “Türkiye’yi yöneten yürütmenin başındaki Recep Tayyip Erdoğan seçmenden güven oyu alamamıştır. Çanakkale’de de seçmenin büyük çoğunluğu değişim talep etmiştir. TBMM’nde yasama organında seçmen çoğunluğu Cumhur İttifakı’na vermiştir. Her zaman söylediğimiz gibi Türkiye’nin temel sorunlarını ağırlaştıran derinleştiren bu ucube sistemdir. Bu sistemde yasama, yürütme, yargı güçleri tel elde toplandı. Biz inanıyoruz ki milletimiz 28 Mayıs’ta yürütmeyi Millet İttifakı’na verecektir” dedi.
Erkek açıklamalarının devamında Cumhur İttifakı’nın söylemlerini eleştirirken, “O kadar ileri gittiler ki, medeni kanuna saldırıyorlar. Medeni kanunda kadın erkek eşitliğini savunan hükümlere saldırıyorlar. Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair 6284 sayılı kanuna saldırıyorlar. Bu kanun yürürlükten kaldırılmalı diyorlar. Genç kadınların sahiplendirilmesini savunan bir zihniyet ile mücadele ediyoruz. Küçük yaşta çocuk evliliklerini savunan yani çocuk istismarını savunan bir zihniyet ile mücadele ediyoruz. 28 Mayıs tarihinde Türkiye bir karar verecek. Kadın erkek eşitliği mi, yoksa kadınların bir eşya olarak görüldüğü çağ dışı bir dönem mi olacak” ifadelerini kullandı.
Muharrem Erkek, seçimlerde katılımın yüksek olması için, “28 Mayıs’ta bir maça çıkacağız ve maç 0-0 başlayacak. Bütün vatandaşları geleceği ile ilgili karar vermek için sandığa giderek oy kullanmaya çağırıyorum” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST