“Esnaf ve sanatkarlar büyük yük altında”

KALEM Farkıyla...

“Esnaf ve sanatkarlar büyük yük altında”

“Esnaf ve sanatkarlar büyük yük altında”

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ünal Özcan, elektrik ve doğalgaz faturalarındaki artışlarla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak, esnaf ve sanatkarların çok büyük yük altında kaldığını belirtti.
Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ünal Özcan, elektrik ve doğalgaz faturalarındaki artışlarla ilgili sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaparak, “Aralık 2021 ayından itibaren özellikle işyerlerimize ve meskenlere düzenlenen ve yüzde 100 üzerinden daha fazla artış oranı uygulanan elektrik ve doğalgaz faturalarındaki artışlar, son 5 ay içerisinde her hafta en az iki kez Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar, pandemi koşullarında büyük sıkıntı yaşayan Esnaf ve Sanatkarlarımıza altından kalkılamayacak derecede büyük yük getirmiş ve getirmektedir.

Günlerdir bu konularda Oda başkanlarımızla birlikte ilimiz Milletvekillerimize, ilgili Bakanlıklara ve TESK Genel Başkanlığı’mıza belgelere dayalı yazılı ve sözlü tüm girişimler yapılmıştır. İvedi olarak elektrik ve Doğalgazda yapılan artışların geri çekilmesini, iki aylık aşırı fatura bedellerinin de tekrar güncellenip, artış miktarlarının yapılacak düzenleme ile gelecek ayların mahsubuna dahil edilmesini, Akaryakıt fiyatlarında da özellikle ticari araçlarımızda ÖTV indirimi düzenlenmesini, Milli Eğitim taşımacılığındaki Esnaflarımız için Torba Kanunu’nda hazırlanan düzenlemenin acilen yürürlüğe girmesini Esnaf ve sanatkarlarımız adına sabırsızlıkla beklemekteyiz. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST