Esnafın sıkıntılarını anlattı

KALEM Farkıyla...

Esnafın sıkıntılarını anlattı

Esnafın sıkıntılarını anlattı

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Ünal Özcan TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile bir arya gelerek esnafın sıkıntılarını anlattı.
Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ünal Özcan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile TESK Kurullar toplantısı öncesi görüştü. Görüşme ile ilgili detayları paylaşan Özcan, “TESK kurullar toplantımız öncesi, Sayın Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e Esnaf ve Sanatkârlarımızın özellikle son dönemde yaşadığı sıkıntıları, yeni yıla girerken beklentilerini ileterek, değerlendirmelerde bulunduk. Öncelikli başlıklarımız, döviz kurundaki düşüşlere rağmen, temel gıda maddelerinde, akaryakıtta, elektrik, doğalgaz ve sanayi ürünlerinin girdi maliyetlerinin düşürülmemesi, yeni yılda Bağ-kur, SSK primleriyle, vergi ve harçlardaki artış oranları. Asgari ücret altında kalan emekli maaşları, esnaf kredi faizlerinde indirimler üzerineydi. Beklenti ve taleplerimizin hayata geçirilmesi temennisiyle, tüm camiamıza hayırlı cumalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST