Etkileşimi en yüksek müze!

KALEM Farkıyla...

Etkileşimi en yüksek müze!

Etkileşimi en yüksek müze!

Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, dünyadaki müzeler içerisinde haftalık etkileşim oranının en yüksek olduğu müzenin Troya Müzesi olduğunu söyledi.

Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, dünyadaki müzeler içerisinde haftalık etkileşim oranı en yüksek müzenin Troya Müzesi olduğunu açıkladı. Yapılan araştırma ile ilgili detayları paylaşan Gölcük şunları söyledi, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İletişim Fakültesi, İletişim Bilimleri Bölümü Öğr. Üyesi, Dr. Esmeray Karataş’ın DTCF Dergisi’nde yeni yayımlanan “Stratejik İletişim Aracı Olarak Müzelerde “Instagram Kullanım Analizi: Troya Müzesi Örneği” isimli araştırması Troya Müzesi Instagram hesabı ile ilgili çok çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Araştırmaya göre, Instagramda en iyi persormans gösteren Türkiye’deki dört müze ile Troya Müzesi karşılaştırıldığında yüzde 92.8 ile Türkiye’nin en fazla etkileşim alan müzesi Troya Müzesi oldu. Dünyadaki belli başlı müzeler ile Troya Müzesi karşılaştırıldığında ise Troya Müzesi yüzde yüzde 19,9 etkileşim oranı ile, Hermitage Müzesi (yüzde 13,2), British Museum (yüzde 1.4), Metropolitan Sanat Müzesi (yüzde 1.7) gibi dünyanın marka değeri yüksek önemli müzelerini geride bıraktı. Araştırma sonucuna göre; Troya Müzesi Instagram hesabı Türkiye’deki müzeler içinde haftalık etkileşim oranı en yüksek müzedir. Troya Müzesi Instagram hesabı dünyadaki müzeler içerisinde haftalık etkileşim oranı en yüksek müzedir.

Dr. Esmeray Karataş; “Bu bulgular ile Troya Müzesi’nin Instagram’ı stratejik iletişim aracı olarak kullanımı açısından diğer müzelere örnek teşkil edecek önemli bir müze konumunda olduğunu söylemek mümkündür” diyerek araştırmasını sonlandırılmıştır. Troya Müzesi’ni büyük ilgiyle takip eden, bizleri her daim destekleyen müze dostlarımıza sonsuz teşekkürler”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST