Ezine Sanayi Bölgesi’nde Hummalı Çalışmalar

KALEM Farkıyla...

Ezine Sanayi Bölgesi’nde Hummalı Çalışmalar

Ezine Sanayi Bölgesi’nde Hummalı Çalışmalar

Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Valiliği öncülüğünde, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi, Ezine Belediyesi ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığının katılımıyla 2017 yılında kurulan ve altyapı çalışmaları hızla devam eden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki Akçin Çayı Islah çalışmalarını yerinde inceledi.

Toplam 6600 m güzergahta 1400 metre trapez kesit istifli taş tahkimat ve 4000 m eğimi düzenlenmiş doğal kanal olacak şekilde ıslahı planlanan Çanakkale Ezine Gıda OSB Akçin Çayı ıslahında, DSİ iş makineleri ile 5400 m lik kısımda dere yatağı tanzim ve sedde çalışması tamamlandı. İncelemelerde, fiziki gerçekleşmesi % 85 oranında sağlanan 30 işçi ve 3 teknik personel, 3 adet dozer 4 adet paletli ekskavatör, 2 adet yükleyici 1 adet grayder, 6 adet taş kasa kamyon, 2 adet kapaklı kasa kamyonla sürdürülen Akçin Çayı ıslah çalışmalarıyla ilgili DSİ 252. Şube Müdürü Doğan Kahraman Vali Orhan Tavlı’ya bilgi verdi. İçerdiği 91 adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak teknik altyapı, idari ve sosyal tesisler ile çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi olarak planlanan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin süt ve süt ürünleri başta olmak üzere et, balık, sebze, meyve ve zeytincilik alanlarında oldukça önemli bir potansiyeli bulunan Çanakkale’nin tarıma dayalı ekonomisini yeni ve ileri bir aşamaya taşıması bekleniyor. Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde ayrıca; peynir üretim tesisleri, pastörize süt üretim tesisleri, konsantre peynir altı suyu üretim tesisleri, süt ürünleri üretim tesisleri, sofralık zeytin üretim tesisleri, ton balığı üretim tesisi, et ürünleri üretim tesisleri sandviç hazır gıda üretim tesisleri, meyve püresi üretim tesisleri, un üretim tesisleri, salça üretim tesisleri, helva, reçel üretim tesisleri olmak üzere, 91 adet işletmenin yer alması planlanıyor.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST