Facebook eski haberleri uyaracak

KALEM Farkıyla...

Facebook eski haberleri uyaracak

Facebook eski haberleri uyaracak

Facebook, kullanıcılara yeni bir uyarı bildirimi göstermeye başladı. Kullanıcılara, paylaşmakta oldukları makalenin güncel olmadığını vurgulayacak olan bildirim, böylece bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesini sağlayacak.

Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, 90 günden daha önce eski bir haber ya da makale paylaşmak istediklerinde, yeni bir açılır pencere bildirimi ile karşılaşacaklar. Facebook, söz konusu gönderinin ne kadar eski olduğunu kullanıcıya bildirecek ve paylaşıp isteyip istemediğini soracak. Kullanıcı isterse, bildirim ekranına onay verecek ve paylaşımı yapılacak. Facebook tarafından yapılan açıklamalarda, doğru haber için bir makalenin güncelliğinin önemli olduğu sonucuna ulaştıkları belirtildi. Şirket yetkilileri, attıkları bu adımla birlikte kullanıcıların güncel makalelere ulaşacakları ve bu sayede daha doğru bilgiler paylaşacaklarını söylüyor. Facebook’un yeni bildirim ekranının ne kadar verimli olacağını ise zaman gösterecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST