“Fakülteden mezun olamazdım ama AKP’de bakan olurdum”

KALEM Farkıyla...

“Fakülteden mezun olamazdım ama AKP’de bakan olurdum”

“Fakülteden mezun olamazdım ama AKP’de bakan olurdum”

CHP İl Genel Başkanı Güneş Pehlivan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, “Yangın söndürmede birinci dereceden sorumluluk belediyelere” ait açıklaması üzerine, ‘Sınavda bu cevabı versem Hukuk Fakültesinden mezun olamazdım, ama AKP’de bakan olurdum” diye tepki gösterdi.

CHP İl Genel Meclis Başkanı Güneş Pehlivan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Yangın söndürmede birinci dereceden sorumluluk belediyelere ait çıkışını” idare hukukuyla çürüttü. Pehlivan, sosyal medyadan paylaştığı görsele mevzuatı gözler önüne sererek, “İdare hukuku sınavında “Orman yerlerindeki sorumluluk Belediyelerdedir” cevabını versem sınavdan geçemez, hukuk fakültesinden mezun olamazdım. Ama AKP hükümetine bakan olabilirim. Değişik bir şey” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST