Farklı illerden gelen 160 öğrenci Çanakkale’de buluştu

KALEM Farkıyla...

Farklı illerden gelen 160 öğrenci Çanakkale’de buluştu

Farklı illerden gelen 160 öğrenci Çanakkale’de buluştu

‘Yarın Çok Genç Olacak’ isimli proje kapsamında Çanakkale’ye gelen 160 öğrenci Gelibolu Tarihi Alan’daki şehitlikleri gezdi.


İçişleri Bakanlığının ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesi kapsamında Çanakkale’ye dün 8 farklı ilden 160 öğrenci geldi. Öğrenciler Şehitlikleri gezerken aynı zamanda atalarını minnetle andı. Proje kapsamında; Adana, Ağrı, Batman, Ardahan, Iğdır, Kırıkkale, Şanlıurfa ve Şırnak’tan gelen öğrenciler, Çanakkale’nin Eceabat ilesinde bulunan konuk evinde kaldılar. Yaşları 15 ile 18 arasında değişen öğrenciler ilk olarak Kilitbahir köyündeki Namazgah Tabyası ile Rumeli Mecidiye Tabyası’nı ziyaret etti. Ardından Şehitlikte dua eden öğrenciler, abide önünde bol bol fotoğraf çektirdi. Vali İlhami Aktaş da öğrencileri karşılayarak hediye vermeyi ihmal etmedi. Ayrıca öğrenciler ile geziye gelen ünlü oyuncu Ahmet Yenilmez’e plaket takdim etti.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST