Fotoğraf maratonu sonuçlandı

KALEM Farkıyla...

Fotoğraf maratonu sonuçlandı

Fotoğraf maratonu sonuçlandı

Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu, yapılan seçici kurul değerlendirmesi ile sonuçlandı.
Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanlığının (ÇATAB) Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile gerçekleştirdiği ve 13-14 ve 15 Mayıs tarihlerinde yapılan fotoğraf maratonuna Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen fotoğrafçıların yanı sıra Avustralya (Sydney) ve Macaristan gibi dünyanın farklı ülkelerinden gelen fotoğrafçılar da katılım gösterdi.
Çanakkale kara ve deniz savaşlarının yaşandığı coğrafyanın tarihi, kültürel ve manevi değerleri ile doğal dokusunun tanıtılması ve görsel değeri yüksek fotoğraflarla gelecek kuşaklara aktarılmasının amaçlandığı fotoğraf maratonuna katılan fotoğrafların jüri değerlendirmesi ise bugün Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının Eceabat’taki hizmet binası toplantı salonunda yapıldı.
Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu sonuçları ise şu şekilde gerçekleşti: “1-(TFSF Altın Madalya) Hasan Uçar – İzmir. 2-(TFSF Gümüş Madalya) Ahmet Mücen- İstanbul. 3-(TFSF Bronz Madalya) Kader Yetişken- Edirne. Seyit Onbaşı Kurum Özel Ödülü Makbule Yıldız- Kütahya. Jüri Özel Ödülü Volkan Karagülleoğlu – Kocaeli. Mansiyonlar: 1-Halit Bozkuş- Bursa. 2-Sertaç Nurtan- İstanbul. 3-Uğur Kaygusuz- Edirne.”
Küllerinden doğan bir ulusun kahramanlık destanının yazıldığı ve her noktası şehit kanları ile sulanmış olan Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’nın fotoğraf sanatının yaygın ve etkili gücü ile tanıtılması ve elde edilecek görsel materyallerin gelecek kuşaklara aktarılmasını amaçladıklarını belirten Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, katılımlarıyla bu etkinliklerine destek veren bütün yarışmacılara ve Fotoğraf Sanatı Federasyonu’na teşekkür ederek, ödül alan fotoğrafçıları kutladı. Yarışmanın ödül töreni ise Ağustos ayı içinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.
Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST