Fuar büyük ilgi gördü

KALEM Farkıyla...

Fuar büyük ilgi gördü

Fuar büyük ilgi gördü

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 12.’si düzenlenen “Biga Gıda ,Tarım, hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı” büyük ilgi gördü.

Fuar açılış törenine AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek, Özgür Ceylan Biga Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan katıldı. Biga fuarı açılış konuşmasını yapan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan 12 yıl önce başlayan Biga Fuarının her geçen yıl büyüyerek geliştiğini ve ikinci bir fuara ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.Doğan, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğinde belirterek bu zor dönemde sanayici ve iş adamları olarak üretmeye ve istihdam sağlamaya devam etmek için çalıştıklarını ifade etti.Biga Belediye Başkanı İsmail Işık da yaptığı konuşmada; Biga Belediyesi olarak son dönemde tamamlanan birçok yatırımın açılışını yapıldığını söyledi.
Açılış töreninde konuşan Cumhuriyet Halk Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek tarım üretiminin önemine değindi.Tarımsal üretim konusunda Türkiye’nin önemli bir bölgesi olduğunu söyleyen Erkek, Türkiye’nin tarımsal üretim konusunda kendi kendine yetebilen 7 ülke arasında olmadığına dikkat çekti. Erkek; “Tarımda başta olmak üzere tüm sektörlerde üretmeliyiz ve ürettiklerimizi ihraç etmeliyiz” dedi.
Fuar açılış töreninin sonunda Biga sığırcılığı güzellik yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST