“Fuar kent turizmine katkı sağlayacak”

KALEM Farkıyla...

“Fuar kent turizmine katkı sağlayacak”

“Fuar kent turizmine katkı sağlayacak”

Agonya Fuarcılık tarafından organize edilen Avcılık, Atıcılık ve Doğa Sporları Fuarı tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Agonya Fuarcılık Sahibi Musa Uzun, “Fuarın ülke çapında yakın illerde duyulması sonucunda kente gelecek ziyaretçilerin kent turizmine ve ekonomisine katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi.

Agonya Fuarcılık tarafından 1–8 Kasım tarihleri arasında Kepez Kapalı Yerinde düzenlenecek Avcılık, Atıcılık ve Doğa Sporları Fuarı’nın tanıtım toplantısı Cumartesi günü Truva Otel’de yapıldı. Toplantıya; Agonya Fuarcılık Sahibi, Avcılık Federasyonu Başkanı Hüseyin Bilgiç, Avcılık ve Atıcılık Derneği üyesi Mustafa Kemal Özçetin ve basın mensupları katıldı. Yapılacak fuarda; Atamba yarışması, elle taş atma yarışması, similasyon atış yarışmaları, trap yarışması, resim sergisi, tahnit sanatı, dipçik ölçüsü alma, kıf kayıt ve raporlama, kıf konferansı, avcı hikayeleri ve söyleşi, okçuluk atışı gibi etkinliklerin olacağı belirtildi. Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Agonya Fuarcılık Sahibi Musa Uzun ise şunları söyledi, “Avcılık, Atıcılık ve Doğa Sporları Fuarı Agonya Fuarcılığın 2’inci fuarı olacak. Bunu Çanakkale’deki Avcılık Federasyonu ve Avcılık Dernekleri ile birlikte iş birliği içerisinde karar verdik ve Çanakkale’deki potansiyelin görülmesini amaçlıyoruz. 8–11 Kasım tarihleri arasında Kepez Pazaryerinde yapılacak. Kapalı Pazar Yerinin tahsisinde kolaylık gösteren, yardımcı olan Kepez Belediye Başkanlığına teşekkür ediyoruz. Avcılık Atıcılık ve Doğa Sporları Başkanlarımızı da bu fuarı destekledikleri için teşekkür ediyoruz. Birlikte yapacağımız için memnunuz. Çanakkale’ye kazandırılacak olan böyle bir etkinliğin yapılmasında, güzel olmasında, Çanakkale’ye yakışır hale gelmesinde basın mensuplarımızın da katkılarını bekliyoruz. Kentin kuruluşlarının da katkısını bekliyoruz. Fuarımızda gelenlerin memnun ayrılacağı etkinlikler planladık. Bu etkinlikler içerisinde çocukluğumuzdaki sapanla yapılan atışların bir tekrarı olacak. Trap yarışması olacak, dipçik ölçüsü alma etkinliği olacak, av köpeklerinin kaydedilmesi ile ilgili kurum burada stant açıp kayıt yapacak. Buna benzer etkinliklerimizi katılımcıları memnun etmek, fuarımızı gezmelerinde güzel bir gün geçirdim diyebilmeleri için planladık. Katılımcılar bekliyoruz. Bu sektöre satış yapan firmaların fuar alanımızda stant açarak potansiyel müşterileri ile buluşmasının kendilerine katkı sağlayacağını, kentin ekonomisini katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Ayrıca bu fuarın ülke çapında yakın illerde duyulması sonucunda kente gelecek ziyaretçilerin kent turizmine ve ekonomisine katkı sağlamasını bekliyoruz. Yararlı olacağını düşünüyoruz. Biz Çanakkale’nin tek yetkili fuarcılık firması olarak Çanakkale’de yeni fuarlar yapmaya devam edeceğiz. Tarım fuarımızın da ikincisi onay alarak listeye girdi. 2019 yılında da 2–5 Mayıs tarihlerinde de onu yapacağız”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST