Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluştu

KALEM Farkıyla...

Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluştu

Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Adalet Bakankığı tarafından hayata geçirilen “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, Çanakkale’de gençlerle buluştu.

Çanakkale’nin ev sahipliği yaptığı büyük organizasyonda “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” Proje kapsamında, ilk gün programında milli takım bazında efsaneleşmiş futbolculardan Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı, Oğuz Çetin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Daire Başkanı Bilal Başer ve Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp, Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından Futbolun Efsaneleri 18 Mart Spor Salonu’nda gerçekleşen panelde gençlerle bir araya gelerek gençlerin sorularını yanıtladılar. Panelin ardından Çanakkale Kordon Boyu Truva atının önünde halkla buluşan Futbolun Efsaneleri halkla ve protokol üyeleri ile fotoğraf çektirdi. Daha sonra 18 Mart Stadyumu’nda arka arkaya 3 adet maça çıktılar. Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı gençlik merkezlerindeki gönüllü sporcularından oluşan küçükler, gençler ve masterler takımlarının birer oyuncusu olarak sahaya çıkan Ali Gültiken ile Ergün Penbe bir takım için ter dökerken, Oğuz Çetin ile Hami Mandıralı ise diğer takımların içinde yer aldı. Her bir maç 15’er dakikalık 2 devre şeklinde oynanırken, eski futbolcuların jeneriklik golleri ise tribünde yer alan minik futbolseverlerin beğenisini kazandı.

İlk gün programı tribünlerde yer alan öğrencilere futbolcular tarafından futbol topu ve forma dağıtılmasının ardından sona erdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST