Gastronomi turizmi masaya yatırıldı

KALEM Farkıyla...

Gastronomi turizmi masaya yatırıldı

Gastronomi turizmi masaya yatırıldı

Gastrokale Derneği Başkanı Bahadır Yasa ve Dernek Üyesi İdil Dişçi, ÇTSO Yönetim Kurulunu ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Kahraman, Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu. ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen görüşmeyle ilgili bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “Gastrokale Derneği yetkilileriyle ilimizin gastronomi turizmi ve markalaşma çalışmalarına ilişkin görüşmeler gerçekleştirdik.

Derneğin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve bundan sonra hayata geçirmek istediği projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Oda olarak bölgemizdeki Coğrafi işaret faaliyetlerine destek oluyoruz. Çanakkale ilinin 8 adet Menşe ve Mahreç işaretine sahip Coğrafi ürünü bulunmakta olup bunlardan bir tanesi aynı zamanda AB tarafından tescil edilmiştir. Hedefimiz, Coğrafi işaret sayımızı arttırarak ilimizin doğal zenginliklerini katma değerli ürün olarak yurt içi ve dışına pazarlayarak, bölge ve ülke ekonomimize katkı sağlamaktır. Bu anlamda İlimizin marka değerini arttırmak için çalışan tüm kurumlara destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST