Gaziler Günü törenle kutlandı (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

Gaziler Günü törenle kutlandı (Video Haber)

Gaziler Günü törenle kutlandı (Video Haber)

19 Eylül Gaziler Günü’nde konuşan Çanakkale Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nejdet Erdinç yaptığı konuşmada, “19 Eylül Gaziler Günü bu toprakların vatan olmasında ve bekası uğrunda canlarını gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı bir gündür” ifadelerini kullandı.

Atatürk’e Mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesinin 99’uncu yıl dönümünde kutlanan Gaziler Günü cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören ile kutlandı. Törene; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cem Okyay, Belediye Başkanvekili Süleyman Canpolat, Çanakkale Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Necdet Erdinç, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit ve askeri erkan katıldı. Çanakkale Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı-Kıbrıs Gazisi Necdet Erdinç yaptığı konuşmada, “19 Eylül Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan Muharip Gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimini, üniter yapısını, toprak bütünlüğü uğrunda, vatan hainleri terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis ve güvenlik korucuları ve 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişiminde vücutlarını siper eden tüm malül gazilerin şeref günüdür” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST