Gebe okulu, pandemi tedbirleri çerçevesinde açıldı

KALEM Farkıyla...

Gebe okulu, pandemi tedbirleri çerçevesinde açıldı

Gebe okulu, pandemi tedbirleri çerçevesinde açıldı

Pandemi nedeniyle bir süredir yüz yüze yapılamayan ancak uzaktan eğitim şeklinde verilen Gebe Okulu eğitimleri, pandemi tedbirleri çerçevesinde tekrar başladı.


Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nden yapılan ilgili açıklamada şöyle dendi: “Gebe Okulumuza katılan anne adayları, eğitimlerde gebelik döneminde beslenme, egzersiz, anne karnında bebeğin gelişim süreçleri, doğru emzirme, anne sütü faydaları ve yeni doğan bebek bakımı gibi pek çok konuda eğitim alacaklar. Aynı zamanda Gebeliklerini ve doğum anını rahat geçirmeleri için gebelik egzersizi yapılacak. Temel amacın; bireylerin kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamak ve eşlerin arasında güçlü ilişkiler ve verimli bir iş birliği oluşturmak, anne adayına doğum eylemiyle baş etmeyi öğretip olumlu bir doğum deneyimi kazandırabilmek, doğum şekline karar vermek konusunda kişinin kendisini güçlü hissetmesini sağlamak, anneye bebek bakımına yönelik beceriler kazandırmak, gebenin doğum sonrası dönemde rahat bir lohusalık geçirmesini sağlamak olan Gebe Okulu’nda ayrıca gebelikte tehlike belirtileri ve doğum sonrası gebelikten korunma konularında da eğitimler verilecek.”

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST