“Geçmiş olsun el birliği ile bir denizi öldürdük” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

“Geçmiş olsun el birliği ile bir denizi öldürdük” (videolu haber)

“Geçmiş olsun el birliği ile bir denizi öldürdük” (videolu haber)

Marmara Denizi’ndeki müsilaj Cumhuriyet Gazetesi muhabiri tarafından görüntülendi. 17 metre dalış sonrası denizin içerisindeki müsilaj tehlikenin boyutlarını gözler önüne serdi. Haber için dalışı gerçekleştiren Berfin Adıcan ise, “Geçmiş olsun arkadaşlar, el birliğiyle bir denizi öldürdük” ifadelerini kullandı.

Marmara Denizi’ni saran müsilaj şimdilik denizin üst tabakasından silindi. Bunu ‘Müsilaj yok oldu’ diye yorumlamanın ne kadar yanlış olduğunu Cumhuriyet Gazetesinden Berfin Adıcan 17 metrelik dalışın ardından gözler önüne serdi. Yayınlanan videoda müsilaj parçalar halinde denizin içerisinde varlığını sürdürüyor. Adıcan, çektiği videoları sosyal medya hesabından yayınlayarak şunları söyledi, “Bugün Çanakkale Boğazı’nda müsilaj haberimiz için gerçekleştirdiğimiz dalışta 17.1 metreden bir an… Geçmiş olsun arkadaşlar, el birliğiyle bir denizi öldürdük. Durumun vehametini anlamanız için küçük bir kesit paylaşıyorum. Abarttığımı düşünenler olacaktır, burası Çanakkale Boğazı Havuzlar Koyu, yaklaşık 10 metre… Boğazımızın durumu işte bu kadar kötü. Burada iddia edildiği gibi tutulacak, yenilecek bir balık görebiliyor musunuz? Dalış sırasında dalgıç kıyafetlerimiz müsilajla kaplandı. 5 metreden 18 metreye kadar gördüğüm nadir canlılardan biri denizyıldızıydı, o da müsilajla kaplanmış”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST