Geldi Gelecek Sub’da gerçekleşecek

KALEM Farkıyla...

Geldi Gelecek Sub’da gerçekleşecek

Geldi Gelecek Sub’da gerçekleşecek

Geldi Gelecek projesi kapsamında Büke Tozlu tarafından yürütülecek ve 3 aya yayılacak seramik atölyelerinin ilk programı 26 Kasım 2022 Cumartesi saat 15:00- 19:00 arasında Sub’da gerçekleşecek.
İlk atölye “Çimdik” en basit anlamıyla seramiğe giriş niteliğinde ve sadece parmakların kullanıldığı süper-arkaik bir yöntemden ismini alıyor. Atölye serisi proje kapsamında diğer programlarla eşleşerek 3 aylık bir sürece yayılan kolektif bir üretimi amaçlıyor.
Büke Tozlu (1989, İstanbul) İstanbul ve Çanakkale’de yaşayan ve çalışan bir seramik sanatçısıdır. İlk lisans eğitimini 2013 yılında Strazburg Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünde tamamladı. 2015’te Çanakkale’ye yerleşti ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nde Psikolog olarak çalışmaya başladı. Bu süreçte Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi’nde Temel Kavramlar ve Ruh Sağlığı Alanında LGBTİ+ler üzerine atölyeler yürüttü.
2018-2022 yılları arasında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Seramik bölümünde aldığı eğitim ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik bölümünde yüksek lisans programına başladı. Çalışmalarında organik formlardan etkileniyor ve park-bahçe seramikleri üretmekle ilgileniyor. Atık katkılı sürdürülebilir seramik üzerine araştırmalarına devam ediyor. Sanatçının son çalışması, bu hafta Troya Müzesi’nde açılacak olan Miras Semboller sergisinde görülebilir.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST