Geleceğin doktorları kep attı

KALEM Farkıyla...

Geleceğin doktorları kep attı

Geleceğin doktorları kep attı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi 8. dönem mezunlarının Yemin Töreni üniversitemiz Dardanos Yerleşkesinde gerçekleşti. Törene; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, ÇOMÜ Hastane Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur, Dekan Yardımcıları ve Başhekim Yardımcıları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, 8. dönem birincisi Dr. Gamze Türker’in konuşması ile devam etti. Dr. Gamze Türker; sorumluluğu büyük, temeli insan, rehberi bilim ve vicdan olan doktorluk mesleğinin tüm arkadaşları için hayırlı olmasını diledi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’nin 12’inci yılını geride bıraktığını dile getirerek Tıp Fakültesinin dünya standartlarında eğitim vermeyi, araştırmaları ile bilim dünyasında yer bulmayı amaçladığını vurguladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ise öğrencilere seslenerek “Sizleri çok seviyoruz. Sizleri mezun ederken sevinçliyiz. Çünkü sizler bizim medarı iftarımızsınız. Diğer taraftan sizlerden ayrılmanın burukluğu içindeyiz” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü. “Ecdat yadigârı olan bu güzel şehirde, Çanakkale gezilmez dedirten bir ecdadın torunlarısınız. Bunu asla unutmayın ve bu ruha sahip olun. Çok güzel bir eğitim aldınız. Çok başarılı öğrenciler olduğunuzu da biliyoruz. Ancak unutmamak gerek ki eğitim-öğretim hayat boyu devam eden bir süreç ve sizler de biliyorsunuz ki bundan sonra daha çok çalışmanız gerekiyor. Bugün mezun oluyorsunuz ama Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sizin eviniz. Her zaman eviniz olarak kalacak. Her zaman yanınızda, arkanızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sizleri yetiştiren, emeği geçen tüm hocaları ve ailelerinizi tebrik ediyor başarılarınızın devam etmesini temenni ediyorum.” Konuşmaların ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat 8. Dönem birincisi Dr. Gamze Türker’e plaket ve hediye takdiminde bulundu. 8. Dönem birincisi Dr. Gamze Türker adının yazılı olduğu plakayı mezun kütüğüne çaktı. Ardından 8. Dönem mezunları Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir’in eşliğinde Hekimlik Yemini gerçekleştirdiler. Tören, mezuniyet keplerinin fırlatılmasıyla sona erdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST