Gelecek nesil için tohum topluyorlar

KALEM Farkıyla...

Gelecek nesil için tohum topluyorlar

Gelecek nesil için tohum topluyorlar

Türkiye Atalık Tohum Takas Gönüllüleri Çanakkale Grubu geçtiğimiz hafta sonu bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası atalık tohumların çoğaltılması için vatandaşlara tohum dağıtıldı.
Amaçları atalık tohumları gelecek nesillere aktarmak ve hibrit tohumların kullanımını azaltmak olan grubun yöneticisi Muhterem Açar yaptığı açıklamada, “Bugün burada bir toplantı yaptık. Hem görüş alışverişinde bulunduk hem de üyelerimiz ve vatandaşlar arasında orijinal atalık tohum takası yaptık. Tek amacımız atalık tohumları gelecek nesillere aktarabilmek. Bu toplantılarımızı daha sık yaparak daha çok vatandaşımıza ve tohuma ulaşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Grup Sözcüsü Adil Coşkun ise, ellerinde 30 çeşit atalık tohum olduğunu belirterek, “Bu tohumları insanlara daha çok dağıtarak hibrit tohumları ortadan kaldırıp, ata tohumlarımızın ülke geneline yerleşmesi mücadele veriyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan üyelerimize ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Grubun takas yaptığı atalık tohumlar arasında, domates, patlıcan, biber, kabak, salatalık, dolmalık biber, nohut, fasulye, susam bulunuyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST