Gelenekleri yaşatıyorlar

KALEM Farkıyla...

Gelenekleri yaşatıyorlar

Gelenekleri yaşatıyorlar

Farklı etkinlikleriyle öğrencilerin gelişimlerine ışık tutmasıyla tanınan Eceabat Çocuklar Gülsün Diye Elif Osanmaz Anaokulu, Değerler Eğitimi projesi kapsamında Aşure Şenliği düzenledi.

Okul bahçesinde Minik Kalpler sınıfı öğrencileri ve okul öğretmenlerinin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz ve eşleri Fatma Yılmaz, Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Turna, Eceabat İlçe Şube Müdürü Mehmet Akça ve okul müdürleri katıldılar.Etkinlik hakkında yapılan açıklamada; “Birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşmayı yaparak ve yaşayarak öğretmenin amaçlandığı bu etkinlikte, hep birlikte okunan yemek duasıyla başladı. Şenlik havasında gerçekleşen etkinlikte, öğrencileri aşure geleneğimiz ve bu geleneğin amacı anlatıldı.Etkinlik sonunda, minikler elleriyle hazırlamış oldukları hediyelerini Eceabat İlçe Kaymakamı Turan Yılmaz ve eşleri Fatma Yılmaz Hanımefendiye sundular.Çekilen hatıra fotoğraflarıyla, program sonlandırıldı” denildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST