Gelibolu türkülerle buluştu

KALEM Farkıyla...

Gelibolu türkülerle buluştu

Gelibolu türkülerle buluştu

Gelibolu Musiki Derneği Türk Halk Müziği Korosu uzun bir çalışma dönemi sonrası 22 Mayıs 2023 tarihinde verdiği konser ile izleyenlerle buluştu.
Sazendeler ve koristler Şef Orhan Selçuk yönetiminde, geleneksel türkü formunda seslendirilen türkülerde tek ses olmayı başardılar ve türküleri büyük bir başarı ile söylediler. Türkü seven ve koroyu dinlemeye gelen seyirciler türkülere büyük bir coşku ve alkışları ile eşlik ettiler. GMD Türk Halk Müziği Korosu sahneye şef Orhan Selçuk ile, sunucu Derya Üretir, ses masasında Uğur Akpınar ve Tolga Ayacı, 10 sazende , 8 erkek , 28 kadın ve 1 çocuk olmak üzere tam 51 kişi ile çıktı.
Konserde Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Çilem Gündoğdu ise müziksiz seslendirdiği “Oy Karadeniz” türküsü ile seyircilerden büyük beğeni ve alkış aldı. Konserde yer alan, Lapseki yöresine ait versinler türküsünü derleyen “Yaşar Şen” ise Gelibolu Musiki Derneğinin davetlisi olarak Lapseki’den gelerek konsere katıldı ve dernek kendisine bir hatıra plaketi sundu. Türkiye’nin tüm yörelerinden seçilen 16 türkünün seslendirildiği konserin bitiminde ise, bir seyirciden gelen istek üzerine koronun en genç üyesi 6 yaşındaki Rüzgar Aksu’nun İzmir Marşını seslendirmesi ise konserin çok hoş bir sürprizi oldu ve bu marşa tüm seyirciler ayakta eşlik ettiler ve minik solist Rüzgar Aksu’yu dakikalarca alkışladılar.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST