Genç işçi istihdamına KOSGEB’den 125 bin lira

KALEM Farkıyla...

Genç işçi istihdamına KOSGEB’den 125 bin lira

Genç işçi istihdamına KOSGEB’den 125 bin lira

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), genç istihdamını arttırmayı hedefleyen Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’nın dördüncü başvuru döneminde destek tutarını 100 bin liradan 125 bin liraya çıkardı. Covid-19 salgınından etkilenen işletmelere yönelik olarak başlatılan Hızlı Destek Programına işletmeler, 10 Ekim’e kadar e-devlet üzerinden online olarak başvurularını yapabilecekler. Başvurusu onaylanan işletmeler, koşullara uygun personeli istihdam ettikten sonra 28 Kasım’a kadar KOSGEB’den ödeme talebinde bulunacak. Kesin destek onayı, bütçe kapsamında ödeme talep sırasına göre verilecek.
KADIN İÇİN 135 BİN TL
Destek programı ile son 12 aydaki ortalama istihdamını koruyan uygun sektörlerdeki işletmeler, 12 ay boyunca çalıştırma taahhüdü verdiği her bir personel için geri ödemeli bu destekten yararlanabilecek. Mikro işletmeler 2, küçük işletmeler de 5 personele kadar bu desteği kullanabilecek. İşletme sahibinin veya işe alınan personelin kadın olması durumunda destek üst limiti 135 bin liraya çıkacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST