Gençlere afet farkındalığı anlatıldı

KALEM Farkıyla...

Gençlere afet farkındalığı anlatıldı

Gençlere afet farkındalığı anlatıldı

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında yurtlarda kalan öğrencilere ‘AFAD Farkındalık ve Gönüllülük Tanıtımı’ düzenlendi.
Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, yurt müdürlüklerinde barınan öğrencilerle ‘AFAD Farkındalık ve Gönüllülük Tanıtımı Programı’ düzenlendi. 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen programa Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı ile Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan katıldı. Öğrencilere afete hazırlığın önemi, yaşam alanımızdaki riskler, afet acil durum planları, afet sırasında doğru davranış ilkeleri ve afet sırasında ilk 6 saatin önemi konularında farkındalık sahibi olabilmeleri amacıyla bilgiler aktarıldı. Programından ardından gençlik liderleri, Çanakkale Gençlik Merkezinin ve Genç Ofisin faaliyetleri hakkında öğrencileri bilgilendirildi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST