Gençlik Merkezi doludizgin

KALEM Farkıyla...

Gençlik Merkezi doludizgin

Gençlik Merkezi doludizgin

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi tarafından hayata geçirilen faaliyetlerle ilgili bir paylaşımda bulundu. Çevre temizliği, sokak hayvanları beslenmesi gibi alanlarda etkinliklerde bulunan gençler, herkese örnek oldu.
Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi tarafından hayata geçirilen faaliyetlerle ilgili bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda şöyle dendi: “Gönüllülük faaliyetlerinde spor gönüllülüğünün de yaygınlaşması ve gönüllülerin spor organizasyonlarında görünürlüklerinin arttırılması adına Gençlik ve Spor Bakanlığı pek çok adım atmış ve çalışmalara başlamıştır. Bu kapsamda Çanakkale Gençlik Merkezi olarak; İhtiyaç sahiplerine destek amaçlı kampanyalar, kıyafet toplama kampanyası, örgü kampanyası, depremzedelere battaniye-yastık yardımı, köy okullarına kitap-kırtasiye ve spor malzemesi yardımı, kütüphanesi olmayan köy okullarına kütüphane oluşturma… Sokak hayvanları için barınak yapımı ve dağıtımı, barınak ziyaretleri ve mama dağıtımı… Çevre temizliği, geri dönüşüm projeleri, fidan dikimi… Maske ve siperlik yapımı ve dağıtımı, yaşlı ziyaretleri ve huzurevi ziyaretleri gibi yüzlerce faaliyete gönül veren Gençlik liderlerimiz ve gönüllü gençlerimizle, gönüllülük bilincini her zaman yaşatacak daha nice projeler üreteceğiz.”
“Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bünyesinde sosyal fayda üretmek, insanlığın ortak değerlerine katkı sunmak amacıyla; Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi ve teşvik edilmesi amacıyla gençleri yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, gönüllü olmaya yönlendirmek için yaptığımız tüm çalışmalar, faaliyetler, projeler kapsamında bizi yalnız bırakmayan gönüllülerimize sadece bu gün değil her gün teşekkür eder, günlerini kutlarız. Geçmiş yıllarda Gençlik Merkezlerimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen gönüllülük faaliyetlerine bu sene Covid-19 sebebiyle ara verilmiş olsa da en kısa zamanda gönüllülerimizle buluşacağız. Bir kalbe dokunan, emeğini ve sevgisini esirgemeyen bütün gönüllülerimize gönülden teşekkür ederiz.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST