“GESTAŞ’ın alacakları var”

KALEM Farkıyla...

“GESTAŞ’ın alacakları var”

“GESTAŞ’ın alacakları var”

ÇTSO’dan yapılan açıklamada, GESTAŞ’ın borçları olmasına karşın borçları oranında kamu alacakları olduğu ifade edildi.

ÇTSO’dan yapılan açıklamada, şehri ilgilendiren konularda titizlikle hareket edildiği belirtilerek; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası; büyük düşünür, bütüne bakar ve sonuç odaklıdır, çözüm odaklıdır. Çanakkale’nin dedikodudan çok çalışmaya, üretime, hizmete ihtiyacı olduğunun bilinci ile hareket eder. Şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri ile de paylaşımcıdır. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ortak Komite ve Meclis toplantılarında yoğun gündem maddelerinin sonunda bir Meclis Üyesinin sorusu üzerine de bu yaklaşım ile verilen samimi cevabın amacından saptırılarak bazı basın organlarına yansımasından üzüntü duyduk. Boğaz ve adalarda deniz ulaşım hizmeti veren GESTAŞ, bir anonim şirkettir, TTK hükümlerine tabidir. Gemi geçiş ücretlerinin belirlenmesinde döviz üzerinden ödenen gemi kira ücretleri, personel, yakıt vs pek çok etken olduğu mali veriler çerçevesinde izah edilmeye çalışılmıştır, borçların nedenleri ile ilgili bilgi verilmiştir. GESTAŞ’ın kamu adına yapılan bu hizmetten dolayı Devletten belirtilen borç miktarına yakın alacağı olduğu da toplantıda söylenmesine rağmen her nedense buna yer verilmemiştir. Oda olarak görev aldığımız kamu kurumlarında hiçbir zaman görüntü için bulunmadık, bizzat görevin içinde olduk, gereği neyse yerine getirdik. Önceliğimiz her zaman kamu menfaati olmuştur. Toplantı sırasında sunulan görüş ve öneriler aynı şekilde GESTAŞ toplantısında Odamızın görüşleri olarak iletilen konulardır. Temsilcimizin şahsi görüşleri değildir ve tamamen iyileştirmeye, hizmetin kalitesini artırmaya yöneliktir. Böyle önemli bir kamu hizmeti veren Şirketi tabi ki eleştirebiliriz ama çarpıtarak başka mecralara çekerek, yapıcılıktan uzak yıpratmayı hedef almanın art niyetli bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz. Gönül isterdi ki bunları yazan arkadaşlar, Ağustos ayı başında Gestcard uygulamasında ihtiyaca göre yapılan yenilik ve iyileştirmeler için yayınladığımız teşekküre de, çalışmaları yakından takip ettiğimizi belirten açıklamalara da aynı şekilde yer verselerdi. Her kişi ya da kurum önce kendi işini ne kadar doğru yaptığına bakmalı, kendi önünü süpürmelidir. Hizmet üretmeden, başkalarına sataşarak prim yapmaya çalışan anlayışı biz kabul etmiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST