Gestaş’tan öğrencilere bilgisayar sınıfı

KALEM Farkıyla...

Gestaş’tan öğrencilere bilgisayar sınıfı

Gestaş’tan öğrencilere bilgisayar sınıfı

Çanakkale Turgut Reis Ortaokulu, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin kullanımı için hazırlanan bilgisayar sınıfını faaliyete geçirdi.

Gestaş tarafından Turgut Reis Ortaokulu’na yaptırılan bilgisayar sınıfı faaliyete geçti. ‘Bilgisayar ve Kodlama Sınıfı’nın hizmet açılışına İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, eğitime katkılarından dolayı Gestaş ve İl Özel İdare’ye teşekkür ederken, bu tip teknolojik imkanlarla eğitim standartlarının Avrupa standartlarını yakaladığını kaydetti.

DÜNYADAKİ AKRANLARIYLA AYNI İŞLERİ BAŞARIYORLAR

Osman Özkan, “Eğitim ortamlarının gelişmesinde ve güzelleşmesinde katkıda bulunanlara, İl Özel İdaremize, Gestaş’ımıza teşekkür ediyorum. Geleceğimiz, umudumuz, her şeyimiz çocuklarımız icin. Eğitim adına ne yapılsa az olduğunu biliyoruz. Gençlerimizden toplumun öncü, önde gelen isimleri olarak yetişmelerini istiyoruz. Dünyadaki akranlarıyla yarışacak güçleri var. Her şey ellerinin altında. STEMM Laboratuvarı’nda dünyadaki akranları neler yapıyorsa bizim çocuklarımız da onları yapmaya başladılar” ifadelerini kullandı. İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü ve Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu, yeni bilgisayar ve kodlama sınıfının okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.
Köklü, Özkan ve Uslu, Turgut Reis Ortaokulu’na geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Gestaş tarafından kurulan STEMM Laboratuvarı Sınıfını da ziyaret etti. Okul Müdürü Şule Yıldızoğlu, özellikle STEMM laboratuvarının eğitime olan katkısından bahsederken, çalışmalar ve gelinen nokta hakkında bilgilendirmede bulundu.

KODLAMA EĞİTİMİYYE ÇOCUĞUN BİLİŞİMSEL DÜŞÜNME BECERİLERİ GELİŞİYOR

Ortaokul öğrencilerinin müfredatında yer alacak kodlama eğitimiyle bilgisayarda yazılım, uygulama ve web sitesi oluşturmak mümkün olabiliyor. Bu temel bilgi öğrenildiğinde, öğrenciler bilgisayarda yazılım, uygulama ve web sitesi yapma konusunda bilgiler ediniyor. Uzmanlara göre, küçük yaşta kodlama eğitimi almak çocuğun bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştiriyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST