Gezgin çiftten net bir haber yok!

KALEM Farkıyla...

Gezgin çiftten net bir haber yok!

Gezgin çiftten net bir haber yok!

Biri Rus diğeri İspanyol olan gezgin çiftin, İzmir’den Çanakkale’ye gittikleri sırada kaybolduğu iddia edildi. Yaklaşık bir gündür kendilerine ulaşılmadığı belirtilen çiftin son olarak interneti olmayan bir köyde olduğu belirtiliyor.

Gezginlere yardım amacıyla kurulan Interrail Türkiye facebook sayfasında dün bir kayıp ilanı paylaşıldı. Söz konusu paylaşımda, otostopla dünya turu yapan çiftin İzmir’den Çanakkale’ye giderken ulaşılmaz olduğu ve kendilerinden 18 saattir haber alınamadığı iddia edildi. Ayrıca gezgin çift için ekşi sözlükte de entry açıldı. Burak Gumuser adlı kişi tarafından verilen kayıp ilanında; “Otostopla dünya turu yapan çift İzmir’den Çanakkale’ye giderken ulaşılmaz oldular. 18 saattir haber yok. Çarşamba günü İzmir’e doğru otostop çekerken rastladığımız bir çift var. Mila ve Jose. Birisi Rus diğeri İspanyol. Bu çift otostopla dünya turu yapıyor, Türkiye’de de İstanbul’dan başlayıp Nevşehir’e kadar gitmişler, sonra kıyı şeridinden İzmir’e kadar gelmişler. İzmir’de gece bizde kalmalarını teklif ettik, kabul ettiler. perşembe sabahı yani dün, beraber kahvaltı yaptık ve ben onları Çanakkale yönüne doğru otostop çekmeleri için bıraktım. Çanakkale’de bir gün geçirip Edirne üzerinden Yunanistan’a geçmeyi planlıyorlardı. Couchsurfing’i aktif kullanmalarına rağmen Çanakkale’de henüz bir host bulamamışlar.bende onlar yoldayken couchrail’den birilerini arayacağımı, bulabilirsem haber vereceğimi, ne olursa olsun Çanakkale’ye ulaşınca bana haber vermelerini söyledim. Anlaşıp, saat 12’de onları Çanakkale yoluna bıraktım, vedalaşıp ayrıldık. Saat 18:20’de Mila bana whatsapp’tan yavaş yavaş ilerlediklerini, şuan bir kamyonun içinde olduklarını, Çanakkale’ye 80 km kaldığını ve host bulup bulamadığımı sordu. Bende henüz bulamadığımı ama Çanakkale’ye varana kadar bulabileceğimi söyledim. Nitekim birini buldum (Elif Demircan). Elif’e Mila’nın telefonunu verip whatsapp’tan konum atmasını istedim. Aynı zamanda kendimde Mila’ya yazdım. Gece 12’ye kadar bekledik baktık haber yok, polisi aradık. İzmir emniyetini aradım, bizden çıkmışlar biz bir şey yapamayız dediler. Elif Çanakkale emniyetini ve jandarma’yı aradı, herhangi bir olay kaydı yok demişler. Arada Balıkesir vardı, Balıkesir emniyetine ulaştım onlar sağ olsunlar pek ilgilenmediler bu olayla. Ayrıca Çanakkale emniyeti Elif’e 24 saat geçmeden kayıp olduklarına dair bir işlem yapamayız demişler. Kaldı ki sizde yakını olmadığınız için siz kayıp başvurusu da yapamazsınız demişler” ifadelerine yer verdi. Yardım çağrısına kayıtsız kalmayan vatandaşlar, soysal medya grubundan paylaşımlarını yapmaya başladı. Ama net bir sonuç elde edilemedi.

İNTERNETSİZ KÖYDELER İDDİASI
Öte yandan yardım çağrıları ardından çok geçmeden gezgin çiftin interneti olmayan bir köyde bulundukları iddia edildi. Ekşi sözlük’te yer alan yeni iddiada; “Çiftle iletişime geçmişler, haberler iyi. İyi haber geldi. Milaonline oldu, zor bir yolculuk yaşamışlar, bindikleri aracın sahibi kendi köyüne götürmüş bunları. internet yokmuş ve aile hiç İngilizce bilmiyormuş, whatsapp’tan sesli görüştük ama bağlantı çok kötüydü, şuan sağlıklı bir internet bulup detayları bana anlatacakmış” ifadelerine yer veriliyor. 38 yaşındaki Rus kadın MilaRusita ve 40 yaşındaki İspanyol Jose R. Glez. Garcia hakkında başlatılan yardım çağrısı henüz sona ermiş değil. Gören ya da duyanların özellikle Interrail Türkiye facebook grubu sayfasından iletişime geçmesi isteniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST