Gıda güvenliği yönetim sistemi eğitimi

KALEM Farkıyla...

Gıda güvenliği yönetim sistemi eğitimi

Gıda güvenliği yönetim sistemi eğitimi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinasyonunda yürütülen ve Ticaret Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) programı kapsamında hazırlanan,“Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” UR-GE projesinin danışmanlık faaliyetleri arasında yer alan gıda güvenliği eğitimi gerçekleşti.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde Kalite Danışmanı Hatice Er tarafından gerçekleştirilen eğitimlere, projede yer alan; Kilye Doğal Üretim Gıda A.Ş.,Meydere Gıda San ve Tic. A.Ş., Atiye Laçin Gıda Turizm ve San.Tic.Ltd.Şti., Tatlan Pazarlama Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.,Karadane Zeytincilik ve Gıda Tarım Ürünleri Ltd.Şti., Deva Zeytinyağı Pazarlama San. ve Tic.A.Ş. Akuatek Su Ürünleri Tarım Ürünleri Gıda Turizm Ticaret A.Ş. firma temsilcileri katıldı.Kalite Danışmanlığı eğitimleri hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal, TS EN ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Temel Eğitimi’nin gıda üretimi değer zincirinde bulunan kuruluşların, gıda güvenliğini temin edebilmeleri için, gıda üzerindeki güvenlik tehlikelerini tespit etmeye ve yönetmeye yönelik, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin nasıl kurulacağını ve nasıl yönetileceği konusunda temel bilgilerin yer aldığı UR-GE projesi kapsamında danışmanlık hizmeti verildiğini belirtti.

KÜME TANITIM FAALİYETLERİNE BAŞLANACAK
Sandal, ülkemizde ihracatın geliştirilmesi için birbirini tamamlayıcı değer zincirinde üretim yapan sektörlerin kümelenme modeliyle bir araya gelerek; eğitim, tanıtım, yurt dışı pazarlama ve alım heyeti ihracat yönelik süreçlerini iyileştirmek amacıyla firmaların ihtiyaçlarının belirlenerek giderildiği ve böylelikle UR-GE projelerinin ihracatta firmaların rekabet güçlerine büyük katkı sağladığını belirtti.Gıda UR-GE projesinde yakın bir zamanda Küme Tanıtım faaliyetlerine başlanacağını ifade eden Sandal, tanıtım faaliyetlerinden 2019 yılı başından itibaren Yurt Dışı Pazarlama faaliyetlerine başlanarak hem bölgenin hem de projede yer alan firmaların ihracat kapasitesinin artmasına destek vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST