“Girişimci kadınlarımızı ekonomimize kazandırmalıyız”

KALEM Farkıyla...

“Girişimci kadınlarımızı ekonomimize kazandırmalıyız”

“Girişimci kadınlarımızı ekonomimize kazandırmalıyız”

TOBB Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Emel Torun Finansal Okuryazarlık ve Kadının Ekonomik Güçlenmesi paneline katıldı.

Çanakkale Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Ekonomik Statü Daire Başkanlığının 2018-2023 yıllarını kapsayan Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planının 3’üncü 100 günlük Cumhurbaşkanlığı İcraat Programında Kadınlara Yönelik Finansal Okuryazarlık Eğitimlerinin yaygınlaşması eylemi kapsamında ÇOMÜ Troia Kültür Merkezi’nde ‘Finansal Okuryazarlık ve Kadının Ekonomik Güçlenmesi’ konulu bir panel gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen panele TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Emel Torun,Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, KOSGEB, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) temsilcileri konuşmacı olarak katıldı.Panelde Komite Başkan Yardımcısı Emel Torun panelde, TOBB Çanakkale İl Kadın Girişimciler İcra Komitesinin kuruluş amacı, yaptığı faaliyetler, kadınlara hangi konularda yardımda bulunulabileceği, iş kurmadan önce yapılacak araştırmalar, Kadın Girişimci olarak alınacak eğitimler hakkında bilgi vererek, “Çanakkale, Biga ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odaları girişimcilerimize gereksinim duyulabilecekleri iş ve finansal konuları başta olmak üzere da her türlü eğitim ve destek verilmektedir. Ev ekonomisini başarı ile yöneten kadınlarımız, bizlerin destekleri sonucunda ihtiyaç duyduğu desteklerle her türlü işin altından kalkabilir. Kadınlar girişimcilikte bulunduğu zaman ülke ekonomisine yüzde 30 katkı sağlıyor. Bu oranı arttırarak başarılı girişimci kadınlarımızı ekonomimize kazandırmalıyız” diyerek tüm kadınlara başarılar diledi. Panel katılımcılara sertifika verilmesiyle sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST