GMKA’dan 37,5 Milyon TL’lik dev yatırım

KALEM Farkıyla...

GMKA’dan 37,5 Milyon TL’lik dev yatırım

GMKA’dan 37,5 Milyon TL’lik dev yatırım

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı, Vali Orhan Tavlı’nın katılımıyla yapıldı.

Kolin Otel’de gerçekleştirilen Güney Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Orhan Tavlı’nın bir konuşma yaptığı çalıştayda, Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Mali Destek Programlarıyla ilgili Program Yönetim Birimi Başkanı Murat Ateş tarafından bilgilendirmede bulunuldu. 2018 yılının ilk yarısında ilan edilen Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programının devamı niteliğinde olan Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi – 2 Mali Destek Programı ile 7 milyon 500 bin TL, Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile bölgemizdeki küçük ve orta büyüklükteki turizm işletmelerinin hizmet kalitelerinin artırılmasına yönelik 15 milyon TL ve Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara bölgemizdeki turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, yönetimi ve turizme kazandırılması amacıyla 15 milyon TL olmak üzere toplam 37 milyon 500 bin TL destek kullandırılacak. Güney Marmara Kalkınma Ajansı destek programlarıyla toplam 37.5 milyon TL destek sunuyor. Mustafa Çakır

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayında ayrıca İNOMER Türkiye Direktörü Proje Yöneticisi Özge Eyigün, Kalkınma ve Rekabetçilik için Bölgesel Yenilik stratejisiyle ilgili sunum yaptı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST