Gökçeada Kuzusu “Yok” satıyor!

KALEM Farkıyla...

Gökçeada Kuzusu “Yok” satıyor!

Gökçeada Kuzusu “Yok” satıyor!

İnternet üzerinden satış ile artık tüm Türkiye’ye ulaşabilen Gökçeada Kuzusu, yok satıyor. Artan talebe yetişemediklerini ve şu anda tüm stokların tükendiğini belirten Gökçeada Kuzusu Dijital Pazarlama Koordinatörü, “Yoğun talep nedeniyle çok hızlı yoka düşen Gökçeada Kuzusunda, 2021’in ilk ürünlerinin mart ayı başında çıkarken Mayıs ise ürünün bollaştığı bir dönem olacak” dedi.
Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından yapılan ‘Gökçeada Kuzusu Markalaşıyor’ kampanyası kapsamında zincir marketlerden sonra e-ticaret platformlarında satışına başlanan Gökçeada Kuzusu etinde yoğun talep yaşanıyor. Kesimden hemen sonra tüm ürünleri satılan Gökçeada kuzusunun satış ekibi, siparişlere yetişmekte güçlük çekiyor.
24 SAATTE TESLİM
İnternet satışlarına Türkiye’nin her ilinden talep yağdığını anlatan Gökçeada Kuzusu Dijital Pazarlama Koordinatörü Emre Aktaş, “İstanbul, Bursa, İzmir gibi Gökçeada hinterlandında tüm şehirlere soğuk zincir kırılmadan kargo ile 24 saatte teslimat yapabiliyoruz. Kuzey, güney ve doğu illerimiz için Ankara’da satış ve dağıtım noktası açılışı için düğmeye bastık ve Mayıs ayında faaliyete geçmeyi planlıyoruz. Kargolarımızı 48 saat dayanıklı jel kasetler ile soğuk gıda zinciri kategorisinde gönderiyoruz. Akşam adadan çıkan ve Çanakkale’ye ulaşan kargolarımız, 600 km. çapındaki her yere 24 saatte ulaşıyor. Her kargomuzun üzerine Gökçeada Kuzusu ibaresi vuruyoruz ki herhangi bir gözden kaçma durumu yaşanmasın. Alıcı sebebiyle teslim edilemeyen kargolar ise anlaşmalı olduğumuz kargo şirketinin dolaplarında muhafaza edilerek, alıcıyı bekliyor” dedi.
“HER HAFTA SİPARİŞ VEREN VAR”
Tam karkas ve yarım karkas seçenekleri ile tüketiciyle buluşan Gökeada kuzusunda en çok tam karkas siparişi aldıklarını dile getiren Aktaş, “En fazla talep tam karkasa oluyor. Aynı zamanda işlenmiş tam ve işlenmiş yarım karkas satışımız da mevcut. İşlenmiş karkas için uzman kasabımız tarafından karkas et işleniyor, inciği, budu, kolu ayrılıyor ve paketleniyor. Bugüne kadar hep olumlu yorumlar aldık ve sipariş verenler tekrar tekrar sipariş verdi. Her hafta düzenli sipariş veren tüketicilerimiz var” diye konuştu.
“BİR SONRAKİ KESİMLERE KADAR BEKLEYECEĞİZ”
Kendi doğal ortamında insan müdahalesi olmadan yetişen ve bu sebeple sınırlı olan Gökçeada kuzusunda kesimlerin Mayıs ila Ekim ayları arasında arttığını ve bu dönemde taleplere daha çok yetişebilmeyi umduklarını ifade eden Aktaş, “Bu dönemlerde ürün arttığı için fiyatta da bir düşüş söz konusu oluyor. Ancak kış aylarında kesimlerin az olması sebebiyle taleplere yetişemiyoruz. İnsanlar yaz aylarında et siparişi vermekten çekiniyor ancak kargolama sistemimizde endişelenecek hiçbir durum söz konusu değil” dedi.
HANGİ MAĞAZALARDA SATILIYOR?
Farklı illerdeki et restoranlarından da çokça sipariş aldıklarını belirten Aktaş, “Restoranlar da Gökçeada Kuzusu satma ayrıcalığı yaşamak istiyor. Toplu sipariş aldığımız düzenli restoranlarımız var. n11, hepsiburada, gittigidiyor, akakçe ve gokceadakuzusu.com’daki internet mağazalarından sipariş verilebilen Gökçeada Kuzusu eti için aynı zamanda facebook, instagram, whatsApp gibi sosyal medya ve iletişim mecraları üzerinden de sipariş alıyoruz” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST