Gökçeada’da kurbanlıklar 1.250 TL ile satışa çıktı

KALEM Farkıyla...

Gökçeada’da kurbanlıklar 1.250 TL ile satışa çıktı

Gökçeada’da kurbanlıklar 1.250 TL ile satışa çıktı

Gökçeada(İmroz) Koçları, minyon yapısından dolayı fiyatının uygun olması ile bu yıl kurbanlıklar arasında dikkat çeken tercihler arasına girdi. 1250 TL fiyat ile satışa çıkan Gökçeada koçları için vekalet ile kurban kesimi de yapılabiliyor.

Gökçeada, bayramda hem tatil yapmak hem de kurban ibadetini yerine getirmek isteyenler için bir alternatif oluyor. Adanın kendine has markalaşmış Gökçeada Koçu’nun kurbanlık olarak da satıldığını söyleyen Gökçeada Kuzusu Uzman Ekonometrisyeni Kadir Emre Aktaş, “Kurban bayramlarında vatandaşlarımızın tatili önce kurban ibadetini yapmak istedikleri için kesiliyor. Genellikle tatilin ilk gününü kurban telaşına ayıran vatandaşlar, kurbanlık telaşının ardından tatile gitmeyi tercihe eder. Ancak Gökçeada’ya hem tatile gelen hem de kurban görevini adada yapan tatilciler var. Gökçeada’nın meşhur kuzusu kurbanda tatil avantajı ve minyon olma sebebinden dolayı uygun fiyatıyla karşımıza çıkıyor” dedi.

“UYGUN FİYATLI KURBANLIK”
Doğası gereği minyon olan Gökçeada Koçu’nun ekonomik olması sebebiyle de sıkça tercih edildiğini dile getiren Aktaş, “Gökçeada Koçları, 1.250 TL gibi bir fiyattan satışa çıktı ve fiyatların uygun olmasının sebebi de kuzunun doğası gereği minyon bir yapıya sahip olması. Koçlar doğası gereği küçük ve bu sebeple de diğer kurbanlıklara oranla daha uygun fiyatlardan satılabiliyor” ifadelerine yer verdi.

“VEKALETEN KESİM TALEBİ”
Gökçeada Kuzusu Tanıtım ve Görünürlük Ofisi’nin Gökçeada’da küçükbaş hayvancılık tanıtımı çerçevesinde kurban çalışmalarını tamamladığını ve tanıtımlar sonucunda vekaleten kurbana yoğun talep olduğunu anlatan Aktaş, “Ankara, İzmir ve İstanbul’dan Gökçeada Kuzusu için yoğun vekaleten kurban kesimi talebi alıyoruz. Gökçeada Kuzusu Tanıtım ve Görünürlük Ofisi olarak yalnızca kurbanda değil yılın 12 ayında Gökçeada Kuzusu tanıtımı için çalışan büyük bir ekibimiz var. Sağlıklı eti, doğal besini tanıtmak bizim için bir gurur. Çok güvendiğimiz ve her aşamasını takip ettiğimiz bir marka olan Gökçeada Kuzusu için Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin yetkilendirmesi ile çıktığımız yolda Gökçeada Kuzusu’nun hem ülkemizde hem de uluslararası boyutta en iyi şekilde anlaşılması ve tanınmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST