Gökçeada’da yatılı okul isyanı!

KALEM Farkıyla...

Gökçeada’da yatılı okul isyanı!

Gökçeada’da yatılı okul isyanı!

Gökçeada’da bulunan bir yatılı okulda öğrencilerin zor şartlar altında eğitim gördüğü iddia edildi. Öğrenciler mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililere çağrıda bulunuyor.

Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi’nde kalan yatılı öğrencilerin isyanı büyüyor. İddialara göre, adada yatılı okuyan öğrencilerin mağduriyeti için aylardır yetkililerce hiçbir çözüm üretilmedi. Öğrenciler ayrıca; bir süredir ısınma, temizlik gibi temel ihtiyaçlarından mahrum kaldığını öne sürüyor. Isınma probleminin geçtiğimiz günlerde çeşitli girişimler sonucu nihayet çözüme kavuştuğunu söyleyen öğrenciler, son iki aydır da tesisat problemi nedeniyle çamaşırlarını yıkayamadıklarını ifade ettiler.

Öte yandan diğer bir iddiaya göre, okuldaki sorunları bildiren Okul Aile Birliği’nin girişimleri de bürokratlar tarafından görmezden geliniyor. Sorunların çözülememesi ise ”Hem öğrenciler mağdur oluyor hem de Gökçeada gibi bir markaya zarar veriliyor” yorumlarına neden oldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST