“Gökçeada’ya da mı köprü yapalım diyorsun?”

KALEM Farkıyla...

“Gökçeada’ya da mı köprü yapalım diyorsun?”

“Gökçeada’ya da mı köprü yapalım diyorsun?”

AK Parti Gökçeada İlçe Başkanı Fatih Taylan’ın 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili yazına AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan esprili bir yanıt verdi.


AK Parti Gökçeada İlçe Başkanı Fatih Taylan’ın 1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşaat fotoğrafından bir kare paylaşarak, “Doğasıyla, yapısıyla, muhteşem tarihi ve mütekâmil insanıyla Türkiye’de yaşanılabilir en iyi şehir unvanını taşıyan Çanakkale’mizi bu görkemli köprü ilani haye süsleyecektir. Çanakkale Köprüsü şehrin iki koldan birbirine sarıldığı, Avrupa ile Asya’nın birbiri ile kucaklaştığı bir sembol olacaktır. Bu köprü aynı zamanda bizim maşeri idrakimizde ve vicdanımızda sadece iki kıtayı bağlayan bir geçit değil, aynı zamanda Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ı İstanbul Fatihi, Fatih Sultan Mehmet Hana, Abdülhamit Hani Recep Tayyip Erdoğan’a bağlayan büyük Türk tarihinin sağlam bir parçası da olacaktır. Bizim ufkumuz yakın tarihimizin ufuksuzluğunun çok çok ötesinde yer almakta ve yakın geçmişin dar kalıplarıyla kıyas kabul etmeyecek zenginlikte bir medeniyet iklimini kucaklamaktadır. Çanakkale köprüsü bu ufkun imar ve inşa ettiği zincirin en büyük bir halkası olarak Çanakkale’mize hayırlı ve uğurlu olsun. Emeklerinize sağlık Sn. Grup Başkanvekilim; Bülent Turan” ifadelerini kullandı. Bu yazı üzerine AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Ne demek istiyorsun sn bşk? Köprümüz bitsin yenisini Gökçeada’ ya mı yapalım diyorsun” diyerek karşılık verdi. Turan’ın bu yorumu kısa sürede çok sayıda beğeni aldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST