Gökhan ve Arslan ortak basın açıklaması yapacak

KALEM Farkıyla...

Gökhan ve Arslan ortak basın açıklaması yapacak

Gökhan ve Arslan ortak basın açıklaması yapacak

Şehiriçi Minibüsçüleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin şikayeti doğrultusunda, İdare Mahkemesi tarafından alınan ilçe otobüs ve minibüslerinin Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne çıkmama kararı ilçelerde yaşayan vatandaşlarca tepkiyle karşılanıyor. Karar metninde Çanakkale ve Kepez belediyelerinin konuyla ilgili gerekli tedbirleri almaları ibaresi de yer alıyor. Özellikle yaşlı vatandaşları zor duruma düşürecek olan durum ile ilgili Pazartesi günü saat 11.00’da Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan Kepez Belediyesinde ortak bir basın açıklaması yapacak.

Şehiriçi Minibüsçüleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin şikayeti doğrultusunda, İdare Mahkemesi tarafından ilçe minibüs ve otobüslerinin Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne gitmemeleri kararı resmi olarak alındı. Konuyla ilgili Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu’nın imzasının bulunduğu karar metninde; “Kamu kurum ve kuruluşları ile özel işyerlerinde çalışmakta olan (öğrenci, öğretmen vb.) vatandaşların trafik güvenliği ile yaya ve yolcu memnuniyeti göz önünde bulundurularak sabah 07.00-09.00 ile akşam 17:00-19:00 arasında Atatürk Caddesi’nin eski belediye kavşağı ile Balıkesir Kavşağı arasında kalan kısmına girebileceklerdir” ifadeleri yer alıyor. Kararın devamında ise; “Olumsuzlukların önlenmesi adına şehir içi taşımacılıkla ilgili olarak Çanakkale ve Kepez Belediye Başkanlıklarının gerekli tedbirleri almaları hususlarını rica ederim” ibaresi belirtiliyor. Konuyla ilgili olarak dünkü Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaretinde konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan “Konunun Çanakkale Belediyesi ile alakası yok” dedi. Devlet Hastanesi’nin Kepez Belediyesi sınırları içerisinde olduğunu dile getiren Gökhan, konu hakkında Çanakkale Belediyesi ve Kepez Belediyesi’nin ortak hareket ettiklerini belirterek ilçe araçlarının devlet hastanesi alanına günün belli saatinde girmesi için bir çalışma yaptıklarını söyledi. Başkan Gökhan konuşmasının devamında; “Çanakkale Belediyesi olarak ilçe otobüslerinin yolcuları bıraktığı yerde durağımız yaptık. Orada devlet hastanesine gitmesi için araçlar da bulunuyoruz. Önümüzdeki İl Trafik Komisyonuna bir hazırlık yapıyoruz. Pazartesi günü de Kepez Belediye Başkanı ile birlikte Kepez’de bir toplantı yapacağız. Neler yapacağız, neleri öngörüyoruz bilgilendireceğiz. Pazartesiye kadar bir çalışma yapacağız, sonra da İl Trafik Komisyonunda bunu tekrar gündeme getirip çözümü için çaba göstereceğiz” dedi. İlçe minibüslerinin Mehmet Akif Ersoy Hastanesine çıkmaması durumu ile ilgili Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan Pazartesi günü saat 11.00’da Kepez Belediyesinde, ortak bir basın açıklaması yapacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST