Grafiti kültürü seramiğe taşındı

KALEM Farkıyla...

Grafiti kültürü seramiğe taşındı

Dünyanın en büyük, en ince ve esneyebilen seramik karolarından Kalesinterflex; bir kez daha alışılmış kullanım alanının dışına çıkarak geniş yüzeyiyle, grafiti sanatçısı Tunç Dindaş’ın tuvali oldu.

Kale Grubu’nun her yıl 27 Temmuz’da Çanakkale Çan’da kutladığı geleneksel Seramik Bayramı’nda, Kalebodur’un sektöre kazandırdığı yenilikçi ürünü Kalesinterflex geniş yüzeyiyle, grafiti sanatçısı Tunç Dindaş’ın tuvali oldu. 1985 yılından beri sokaklara grafiti yapan Tunç Dindaş, kutlamalarda dünyanın en büyük boyutlu, en ince ve esneyebilen seramik karolarından Kalesinterflex’e sanatını yansıttı. Kalebodur’un daveti üzerine gittiği Çan’da, seramik bayramı süresince Kalesinterflex gibi büyük bir yüzeyde rahatça çalışma imkanı bulduğu için çok mutlu olduğunu belirten Tunç Dindaş, “Kalesinterflex’i ilk kez, Kale’nin Levent’teki merkez binasında gördüm. Aslında birçok yerde farkında olmadan görüyormuşum. Tek parça olarak üretilmiş en büyük seramik olması beni çok heyecanlandırdı. Çünkü grafiti, galerilerde en büyük kanvaslara yapılır, sokaklarda ise en büyük duvarlar tercih edilir. Bu bağlamda doğru bir malzeme seçildiğini anlamış oldum” dedi. Öte yandan geliştirdiği ürün ve teknolojilerle mimarların yaratıcılıklarına hitap eden Kalebodur, en büyük ve en ince özelliklerinin yanı sıra çevreye karşı duyarlı bir teknoloji ürünü olan Kalesinterflex ile yeni fikirlerin uygulanmasına ve farklı alanlarda kullanıma imkan sağlıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST