“Gübre desteğini yüzde 100 arttırdık”

KALEM Farkıyla...

“Gübre desteğini yüzde 100 arttırdık”

“Gübre desteğini yüzde 100 arttırdık”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan gübre desteğinin 4 TL’den 8 TL’ye çıkarıldığını belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Çanakkale Ziraat Odası Başkanlarını ağırladı. Çanakkale çiftçilerinin sorunlarının görüşüldüğü toplantıda Turan, Tarım Bakanlığının açıkladığı Kuru hububatta gübre desteğini 4 liradan 8 liraya çıkarılmasını duyurdu.AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale, ülkemizin önemli bir tarım şehri. Burada yetişen tarım ürünleri ülkemizin yanı sıra dış piyasada da yerini alıyor. Yetişen her ürün kendi başına bir marka değeri taşıyor. Ziraat Odası Başkanlarımızla yaptığımız toplantıda çiftçilerimizin sorunlarını ele aldık. Çanakkale’mizin kültür, tarih, doğa mirasının yanı sıra tarım ürünlerimizi de kalkındırmaya, çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Daha önce çiftçilerimize yem ve mazot desteklemelerini iyileştirmiştik şimdi kuru hububata gübre desteğini arttırıyoruz. 4 liradan 8 liraya çıkarılıyor. Çanakkale’miz tarım alanında büyümeye, tarım şehri konumunu sürdürmeye devam edecek” şeklinde ifade etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST