Günaydın Türkiye’ye konuk oldu

KALEM Farkıyla...

Günaydın Türkiye’ye konuk oldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Halk TV’de yayınlanan Günaydın Türkiye programının konuğu oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek dün Halk TV’de yayınlanan Günaydın Türkiye programının konuğu oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Erkek hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Erkek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Türkiye’de asıl sorun sistem. Sistemin ele alınması gerekir. Türkiye hükümet gücünün sınırlandırılması sıralamasında 126 ülke arasında 123. İran, Nijerya bile bizden iyi durumda. Sisteminiz ne olursa olsun demokrasi açısından en önemli istatistiklerden biridir. Türkiye Cumhuriyeti olarak, 82 milyon kişi saatte 2 milyon dolar faiz ödüyoruz. Bu faizi ödeyen bir ülkede işsizliği nasıl yeneceksiniz? Ekonomiyi nasıl düzelteceksiniz? Hazine ve Maliye Bakanı Damat, masal anlatıyor. İnsanlar yoksulluktan ihtihar ederken sorumluluk sahibi davranmıyor. Seçimde oy almak uğruna Emeklilikte Yaşa Takılanlara yalan söylediler. Onların umutlarıyla oynadılar. Ama kimse merak etmesin CHP varsa umut vardır. Saray varsa halk yoktur.‘Bay Kemal’ deyip duruyor. Yıllardır tüm geçmişini araştırdılar. Tüm ailesini soruşturdular. Hiçbir şey bulamadılar, bulamazlar da. Dürüst bir yönetim, şeffaf bir yönetim, halka hesap veren bir yönetim, israfı önleyen sade bir yönetim, tasarrufa önem veren bir yönetim, adaletli bir yönetim halkın ağır sorunlarını çözebilir bu yönetim değil.”
Simge Özden

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST