“Gündemimiz seçim değil geçim olmalı”

KALEM Farkıyla...

“Gündemimiz seçim değil geçim olmalı”

“Gündemimiz seçim değil geçim olmalı”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen dört aydır dünyayı saran koronavirüs salgınının ekonomiyi derinden etkilediğini belirterek, “Ana gündemimiz ekonomi olmalı. Bu sebeple baro başkanlarının başlattığı savunma yürüyüşü asıl gündemimizin seçim değil, geçim olduğu gerçeğini gün gibi ortaya koymaktadır” dedi.

ÇTB Başkanı Kaya Üzen yazılı olarak açıklamalarda bulundu. Üzen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “4 aya yakın bir süredir tüm dünyayla birlikte ülkemizde de sağlık kriziyle başlayan süreç, ekonomimizi de derinden etkiliyor. Başta milletimiz olmak üzere, devletimiz, kurum ve kuruluşlarımız zorlu ve başarılı imtihanlar veriyor. Her seferinde ifade ettiğimiz gibi birikimimiz ve birlikteliğimiz bu badireyi de atlatmak için umut veriyor.Tam da bu süreçte, doğan zararı azaltmak, bu zorluktan dünyanın gıpta edeceği fırsatlar ve başarılar yakalamak yine bizim elimizdedir. Bu sebeple işimiz gücümüz, ekonominin canlanması, iş ve istihdamın artması olmalıdır. Başka hiçbir gündem; sağlık, ekonomi ve güvenlik kadar önemli değildir. Enerjimiz boş yere tüketilmeyecek kadar kıymetlidir. Tartışmalara, ayrışmalara meydan verecek her türlü refleksten uzak kalmak bugün hiç olmadığı kadar önemlidir.Bu sebeple baro başkanlarının başlattığı savunma yürüyüşü asıl gündemimizin seçim değil, geçim olduğu gerçeğini gün gibi ortaya koymaktadır. Şüphesiz mülkün direği ekonomi, temeli adalet, adaletin olmazsa olmazı ise avukattır. Bununla birlikte ortak aklın çözümleyemeyeceği sorun yoktur. Kimsenin yollara düşmediği, müzakere ve demokrasi kültürünün işletildiği, karşılıklı anlayış ve işbirliğinin hakim olduğu günlere ihtiyacımız çoktur. Böylelikle; birikimimiz ve birlikteliğimizle, tüm motivasyonumuzu ekonomik iyileşmeye ve desteğe vererek daha güçlü bir Türkiye’yi birlikte inşa etmek dileğimizdir”
Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST