Güneş Pehlivan’dan Nejat Önder’e: “En kıdemsiz AKP’liyle de mücadeleden geri durmayız!”

KALEM Farkıyla...

Güneş Pehlivan’dan Nejat Önder’e: “En kıdemsiz AKP’liyle de mücadeleden geri durmayız!”

Güneş Pehlivan’dan Nejat Önder’e: “En kıdemsiz AKP’liyle de mücadeleden geri durmayız!”

Çanakkale İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Av. Güneş Pehlivan, CHP’den istifa ederek tartışmalı şekilde meclis başkanlığına seçilen ve AK Parti saflarına geçen Meclis Başkanı Nejat Önder’in İl Genel Meclisi toplantısında bazı imar dosyalarını doğrudan gündeme alma yetkisini kullanmasına tepki gösterdi. Pehlivan, “En kıdemli AKP’liye karşı mücadeleden 20 yıldır geri durmayan bizler, en kıdemsiz AKP’li ile mücadele etmekten geri duracak değiliz” dedi.

Çanakkale İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Av. Güneş Pehlivan, Nejat Önder’i hedef alan açıklamalarında şöyle dedi: “Çanakkale İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayının 5. Birleşim toplantısının başlama saatinden 2 saat önce ilan edilen gündem ile, Meclis başkanı içinde Bayramiç Çaldağ köyünde yapılması planlanan RES projesi de dahil olmak üzere bazı imar dosyalarını komisyon çalışma ve raporları tamamlanmaksızın, doğrudan gündeme alma yetkisini kullanarak gündeme almış, Cumhuriyet Halk Partisi grubu da bu işleyişin bir parçası olmamak adına doğrudan gündeme alınmış maddelerin hiçbirine katılmamıştır. Bundan sonra da böyle bir işleyişin parçası olmayacağımızı mecliste ifade etmiş bulunmaktayız.”

“TÜM AHLAK KURALLARINI VE DEĞERLER SİSTEMİNİ YIKMAK PAHASINA SEÇİLDİN!”
“Göreve gelir gelmez, bugüne dek Çanakkale’de hangi siyasi partiye mensup olursa olsun meclis başkanlığı yapmış hiçbir meclis başkanının uygulamadığı şekilde gündem dışı konuşma haklarını sınırlamak, Cumhuriyet Halk Partisi Grubu ile mutabakatta bulunmaksızın gündem ilan etmek, gündemleri toplantı saatine kısa bir süre ilan etmek, meclis toplantılarının 5 günlük yasal süresini aşmak gibi yöntemlerle meclisin işleyişini, uyum ve dayanışmasını tek taraflı olarak sürekli bozma çabasında olan Meclis başkanı üstüne üstlük Ulupınar köyündeki imar plan teklifi incelenirken komisyonun sahada incelemeye gitmediğini iddia ederek cevap verirsek “istifa edeceğini” söylemiştir. Çanakkale kamuoyuna sesleniyorum. İnanmayınız. Dünya üzerinde yazılmış her ahlak kuralını ve değerler sistemini yıkmak pahasına kendisini meclis başkanı seçtirmiş bir kişi toplumda yanlış kanaat oluşturmaya çabalayıp, çıkarımının yanlışlığının ortaya çıkmasıyla mı istifa edecek? Güldürmeyiniz bizi.”

“Çanakkale kamuoyunun gündemini yönlendiren transfer meclis başkanı haziran ayı toplantıları itibariyle hazır olan komisyon raporlarının gündeme alınmayarak temmuz toplantılarına kadar bekletilmesini nasıl açıklamaktadır? Kendisine en azından 40 yıl içinde bulunarak “gözlem yapma imkanına” sahip olduğu Cumhuriyet Halk Partisiyle ilgili bir hususu ayrıca hatırlatmak isteriz. En kıdemli AKP’liye karşı mücadeleden 20 yıldır geri durmayan bizler, en kıdemsiz AKP’li ile mücadele etmekten geri duracak değiliz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST