‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi’

KALEM Farkıyla...

‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi’

‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi’

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte, ‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi’ kapsamında Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve bağlı birliklerin katılımıyla 122 okul ve çevresinde 91 devriye faaliyet gerçekleştirdi.

Faaaliyet ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “122 okul ve çevresinde; çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak amacıyla; Aile içi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği, Trafik Timleri, Motorsikletli Trafik Timleri ve Köpek Timleri ile birlikte 91 devriye faaliyeti icra etmiştir. Faaliyet kapsamında; aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma” konusunda bilgilendirme yapılarak, Jandarma Çocuk Dergisi hediye edilmiştir. Taşımacılık faaliyetlerinin düzeninin ve güvenliğini artırmak amacıyla okul servis araçlarını denetleyen ekipler, öğrenciler ile vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için okul ve çevrelerindeki yaya geçitlerinde de tedbir alarak, okul servisi ve araç sürücüleri, rehber personeli ve öğrencilere trafik güvenliğinin sağlanması ve trafikte farkındalığın artırılmasına yönelik trafik eğitimleri verilmiştir”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST