Güzelyalı’ya bisikletle gittiler

KALEM Farkıyla...

Güzelyalı’ya bisikletle gittiler

Güzelyalı’ya bisikletle gittiler

Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP) tarafından Güzelyalı’ya bisiklet turu gerçekleştirildi. Golf Aile Çay Bahçesi’nde toplanan bisikletçiler, pedallarını Güzelyalı’ya kadar çevirdi. ÇABİP tarafından yapılan açıklamada; “Ulaşımını bisikletle gerçekleştiren ve bisikletli ulaşımı destekleyen herkes için bağımsız, aktivist ve gönüllü bir oluşumdur. ÇABİP; Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı, kentte yaşayan tüm bisikletçilerin ortak bir sesi olmasını, kentteki bisiklet gruplarının birlikte çalışabilirliğini, ortak etkinlikler düzenleyebilmesini, şehir içi ulaşımını bisikletle gerçekleştirenlere ve spor-hobi kullanıcılarına daha sağlıklı kullanım alanları oluşturulması için kamu kurumları ile belediye ulaşım politikasında bisiklete önem vermelerini sağlamayı amaçlamaktadır. -Platform, platformu destekleyen STK ve gönüllülerden oluşur” ifadeleri yer aldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST